ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Волейболните ни национали до 16 г. загубиха от Франция на европейското първенство в Ереван

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:40 мин.
Спорт

Утре играем с Чехия.

волейболните национали загубиха франция европейското първенство ереван
Слушай новината

Българският национален отбор по волейбол за юноши до 16 години записа загуба от Франция с 1:3 (23:25, 16:25, 25:22, 19:25) във втория си мач от европейското първенство в Ереван. Тимът започна участието си в турнира с успех над Украйна вчера.

Българите започнаха отлично първия гейм, като поведе с 11:5. Французите обаче поспетепенно взеха инициативата със серии от по три и две точки, като успяха да изравнят при 19:19, а след това и да поведат с 23:21. до края двата тима си размениха точки, като "петлите" затвориха частта при 25:23.

Във втория гейм съперникът започна с по-голямо самочувствие и поведе, като България успя само да изравни при 8:8. След това се мина през 18:12, за да поведе Франция с 2:0 след 25:16.

Третата част също започна по-добре за съперника, повел с 5:2, но тимът на Иванов направи обрат и след това се откъсна при 15:11. Българите поведоха с 23:18 и въпреки че допуснаха колебания в края, все пак успяха да намалят резултата - 25:22.

Французите натиснаха с 4:0 в следващия гейм. Те не изпуснаха инициативата и минаха през 15:5, като родният тим успя само да намали при 17:21. В крайна сметка Франция спечели с 3:1 след 25:21.

Утре отборът ни воден от Светозар Иванов ще играе срещу тима на Чехия от 19:00 часа.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?