Впечатляващ брой медали за кикбоксьорите ни в Унгария

впечатляващ брой медали кикбоксьорите унгария
09:36, 06.06.2022

Българските кикбоксьори спечелиха невероятните 161 медала, от които 48 златни, 51 сребърни и 62 бронзови на Световната купа по кикбокс в Будапеща, Унгария. Страната ни участва със 122 състезатели в 323 различни стилове и категории.

В унгарската столица се проведе най-престижната Световна купа за годината, като единствено домакините бяха с по-многоброен състав от българите.

Страната ни спечели отборната титла при девойки старша възраст в стил поинт файтинг, като нашите взеха златото след три категорични победи. На финала Анелия Тодорова, Александра Георгиева, Гергана Генчева и Моника Петкова надиграха с 4 точки разлика състава на Гърция.

В най-новата дисциплина так тийм, в която могат да участват двама състезатели от различни държави, страната ни също излъчи шампион. Титлата при мъже над 74 килограма в стил лайт контакт стана притежание на тандема Иван Кръстанов от България и Павло Замятин от Украйна.

Силно впечатление на всички в Будапеща направи шампионката Александра Георгиева, която ще се завърне с три титли в стиловете лайт, кик лайт контакт в категория до 55 килограма девойки старша възраст и отборно поинт файтинг при девойки старша възраст.

Трикратната ни европейска шампионка Анелия Тодорова спечели три титли в Будапеща. Тя взе златото в стиловете поинт файтинг, киклайт контакт в кат. до 50 кг и отборно поинт файтинг.

Самолетът, който ще превозва румънските спортисти до Олимпийските игри в Париж, ще носи името на гимнастичката Надя Команечи
17:22, 19.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Радослав Росенов стартира с победа на европейското първенство по бокс в Белград
17:17, 19.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Президентът Румен Радев ще открие международния турнир Sofia Karate Open 2024 - Купа на президента
17:04, 19.04.2024
Георги Дерменджиев, Любомир Ганев и сестри Стоеви в "Арена спорт"
16:24, 19.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева с призови позиции за многобоя на Световната купа в Баку
16:14, 19.04.2024
Илиян Киряков, Златко Янков и Емил Кременлиев ще участват в мача по повод вековния юбилей на Етър
16:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Илиян Радулов претърпя поражение на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Телде
15:35, 19.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Волейболистката Радостина Маринова: Искам и вярвам, че ще се върна още по-силна
15:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Гледайте ръгби сблъсъка България - Сърбия на 20 април (събота) от 15:00 часа НА ЖИВО по БНТ 3
15:00, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Нападателят на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов: Ще се опитам да дам най-доброто от себе си
14:51, 19.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Ромен Балмис: В националния отбор по ръгби всеки получава своя шанс за изява
14:39, 19.04.2024
Чете се за: 03:20 мин.