Якоб Пьотровски: Щастлив съм, че помогнах на отбора, щастлив съм и защото за първи път в живота си вкарвам два гола в една среща

якоб пьотровски щастлив съм помогнах отбора щастлив съм първи път живота вкарвам два гола една среща
08:47, 18.08.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Полският полузащитник на Лудогорец (Разград) Якоб Пьотровски беше много радостен от успеха на тима с 5:1 над Астана (Казахстан). На първо място защото двете попадения, които вкара, се помогнали отборът да се класират за плейофния кръг на турнира, където българският шампион среща Аякс, но и защото за първи път в живота си бележи два гола в един мач.

"Много съм щастлив, че помогнах на отбора да премине в следващия кръг на турнира Лига Европа. И също така съм щастлив, защото за първи път в живота си вкарвам два гола в една среща. Но по-важното е, че помогнах", коментира Пьотровски.

На въпрос какво се е променило след почивката, той отговори: "Имам усещането, че контролирахме събитията на терена и през първото полувреме. Те направиха едно центриране и ни вкараха гол. Странно е след такъв развой да е 1:1. В общи линии демонстрираха 100-процентова ефективност. В крайна сметка през второто полувреме подредихме състава си правилно в последната третина от терена и демонстрирахме самочувствие, което отговори на играта ни и демонстрирахме голова ефективност. Вкарахме две ранни попадения, много бързи през втората част и това ни помогна. Но бяхме наясно от самото начало, че няма да става по-лесно за нас и мачът няма да ни бъде никак елементарен. Като цяло имахме контрол и то се усещаше, така че заслужено победихме".

Как той се настройва за мача с Аякс и дали го очаква с нетърпение?

"Ако питате мен, аз щях да си избера да играем с някой по-слаб съперник. Но ще трябва да покажем най-доброто от себе си, да играем по най-добрия възможен начин. Изправяме се срещу много голямо име. И наистина това ще бъде страхотен опит за нас, за целия отбор", завърши Пьотровски.

Луис Енрике: Ще видим коя наша версия ще излезе на терена в Париж
08:55, 02.05.2024
Един Терзич: Борусия Дортмунд победи ПСЖ с дисциплина и отборна игра
08:44, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.