Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за полуфиналите на двойки на турнир в Скопие

янаки милев пьотр нестеров класираха полуфиналите двойки турнир скопие
Снимка: БФ Тенис
17:56, 08.06.2023

Янаки Милев и Пьотр Нестеров се класираха за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставените под №3 българи победиха на четвъртфиналите със 7:6(4), 6:3 Обрад Марковски от Република Северна Македония и Вито Тонец от Хърватия.

За място на финала българите ще играят срещу британците Райън Голсуърти и Джеймс МакКинли.

На сингъл Нестеров загуби във втория кръг с 6:2, 2:6, 2:6 от бившия номер 74 в света Мирза Башич (Босна и Херцеговина) след малко повече от два часа игра.

Нестеров започна силно, но в последствие 31-годишният Башич стигна до обрат след ключова серия от пет поредни гейма, която позволи на опитния съперник да вземе втория сет и да поведе с 2:0 в третия по пътя си към крайната победа.