Надпреварата ще се проведе на кортовете на Palais des Sports в Марсилия от 5 до 11 февруари.
Шампионът от Откритото първенство на Австралия по тенис Яник Синер е отказал участие на АТР 250 турнира в Марсилия, който започва следващата седмица, съобщиха организаторите.
В Марсилия ще участва 13-ият в световната ранглиста Григор Димитров, който след отказа на Синер, ще е втори поставен след Хуберт Хуркач. Българинът ще започне от осминафиналите и ще изиграе първата си среща в сряда или четвъртък. Домакините се надяват към състезанието да се присъедини Александър Зверев, който в момента е шести в ранглистата на ATP, като ако това се случи, нашият тенисист ще започне под номер 3 в схемата.
Надпреварата ще се проведе на кортовете на Palais des Sports в Марсилия от 5 до 11 февруари.
Девет играчи, класирани сред 30-те най-добри в света, ще се борят за титлата в Марсилия.
Хуберт Хуркач, който от понеделник заема 8-о място в световната ранглиста ще защитава титлата си от миналата година. Полякът игра четвъртфинал на Australian Open 2024.

Григор Димитров, победител в турнира в Бризбейн (ATP 250), отново ще стъпи на кортовете в Марсилия.
"В страхотна форма българинът приключи период от повече от 6 години без титла, което го нареди като играч, който трябва да се следи много внимателно. Григор ще се стреми към деветата си титла в кариерата в Марсилия, опитвайки се да потвърди страхотната си форма от края на 2023 г.", отбелязват домакините.
Полуфиналистът на Australian Open 2023 Карен Хачанов също се включва в надпреварата. Вече победител в турнира през 2018 г., той ще се опита да спечели втора титла тук и шеста в кариерата си.
Трикратният победител в турнири от Големия шлем Анди Мъри ще направи неочаквано завръщане въпреки проблемите с бедрото и остава непобеден в Марсилия, след като спечели титлата при единственото си участие през 2008 г. Британецът вече е във Франция и записа загуба още на старта на турнира в Монпелие, след като отстъпи с 1:2 сета на французина Беноа Пер.
В турнира в Марсилия ще се пуснат още младият и талантлив италианец Лоренцо Музети, както и канадецът Феликс Оже-Алиасиме. Себастиан Корда и Лоренцо Сонего също се включват в надпреварата.
От френска страна, Юго Умбер - втората ракета на "сините" също ще стартира в Марсилия, където миналата година достигна до полуфиналите. В момента той въплъщава надеждите на цялата нация, особено с оглед на Олимпийските игри през 2024 г. в Париж. Умбер, който е 21-и в света, ще се опита да продължи отличната си инерция, особено след спечелването на титлата в Мец през ноември миналата година, която самият той определи като най-значимата такава в кариерата му. Левичарят ще се стреми да зарадва домашната публика в Palais des Sports, а защо не и да спечели пета титла изобщо.
Марсилия е един от петте френски градове, които приемат турнири от календара на ATP Tour.
От първата надпревара през 1993 г. шестима французи са вдигали трофея в средиземноморския град - Ги Форже през 1996 г., Фабрис Санторо през 1999 г.; Арно Клеман през 2006 г., Жил Симон година след това и през 2015 г. Жо-Вилфред Цонга си е тръгвал като шампион три пъти, през 2009, 2013 и 2017 година, Мишел Лодра печели състезанието през 2011 г.
Кой ще бъде победителят в 31-то издание на Откритото първенство на Прованс може само да гадаем, но и да се надяваме Григор Димитров да продължи възходящата си линия и в Южна Франция, и да завоюва десети трофей в кариерата си.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия