Янис Антетокумпо с 55 точки при успеха на Милуоки Бъкс срещу Вашингтон Уизърдс

10:14, 04.01.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Милуоки Бъкс  Янис Адетокумбо

Звездата на Милуоки Бъкс Янис Антетокумпо реализира 55 точки, за да помогне на своя тим да надиграе със 123:113 у дома Вашингтон Уизърдс в среща от редовния сезон на НБА.

С успеха "елените" взеха реванш за поражението от същия този съперник с 95:118 преди няколко дни отново във Файсърв Форум в Милуоки.

Двубоят започна трудно за играчите на Милуоки, които изостанаха в началните минути, но още до края на първата четвърт обърнаха резултата в своя полза.

В следващите три части Бъкс не изпуснаха водачеството с изключение на един кратък период във втората четвърт, макар че на моменти гостите от Вашингтон се доближаваха на изоставане от само две-три точки.

Над всички за победителите беше гръцката звезда Янис Антетокумпо, който освен 55-те си точки добави и 10 борби, за да оформи дабъл-дабъл. С дабъл-дабъл приключиха още Брук Лопес (21 точки и 12 борби) и Боби Портис (17 точки и 13 борби).

За Вашингтон Уизърдс пък най-резултатен стана Кристапс Порзингинс с 22 точки, а Даниел Гафорд вкара 11 точки и добави 12 борби, за да оформи дабъл-дабъл.

В класирането Милуоки Бъкс заема трето място в Източната конференция с баланс 24-13, докато Вашингтон Уизърдс са на десетата позиция с баланс от 17 победи и 22 поражения.