Йоана Илиева е на второ място за Световната купа на сабя

13:06, 04.02.2020
Чете се за: 00:26 мин.
Бойни спортове
йоана илиева второ световната купа сабя

Йоана Илиева се класира пета на сабя в индивидуалната надпревара на турнира по фехтовка в Дормаген (Германия), валиден за Световната купа за жени до 20 години и излезе на второ място в генералното класиране за Световната купа, съобщиха от българската федерация.

Най-добрата ни сабльорка излезе като лидер от групите с шест победи и без нито една загуба. В двубоя за място сред първите 32 победи британката София Потър с 15:7. В следващия кръг 18-годишната българка елиминира Анна Смирнова от Русия с 15:7, но в боя за влизане на полуфиналите отстъпи на германката Юлика Функе с 13:15.

В състезанието участваха 140 сабльорки от целия свят. След петото място в Дормаген Йоана Илиева е втора във временното генерално класиране за Световната купа на сабя за жени до 20 години със 134 точки.

Чете се за: 02:32 мин.
Кимия Ализаде загря за Олимпийските игри със златен медал от Турнира за солидарност
09:45, 01.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Ивет Горанова се включи в отбелязването на Международния олимпийски ден в Благоевград
Чете се за: 04:00 мин.
Три титли и сребро за България от европейска купа по джудо за юноши и девойки в Унгария
16:12, 03.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Виктор Скерлев спечели бронзов медал на Европейската купа по джудо за младежи и девойки в Австрия
21:05, 02.06.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Русенските състезатели се завърнаха с пет медала от турнира по карате "Купа Габрово" (ВИДЕО)
18:22, 27.05.2024
Ивайло Иванов отпадна във втория кръг на световното първенство по джудо
18:45, 22.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Теодор Кабакчиев: Заради българската агитка състезанието в Унгария беше специално за мен