Йордан Александров с още две титли от Държавното първенство по спортна гимнастика

16:58, 03.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.
йордан александров две титли държавното първенство спортна гимнастика

Гимнастикът Йордан Александров грабна още две титли от Държавното първенство по спортна гимнастика, което се проведе на Националната база "Раковски" в София.

След като вчера Александров завоюва златния медал в многобоя, днес той триумфира и във финалите на успоредка и на висилка съответно с резултати от 14.650 и 13.750 точки.

На кон с гривни Александров пък остана със среброто, след като беше изпреварен от Руслан Делибалтов.

Участникът ни на Олимпиадата в Токио през 2021 година Дейвид Хъдълстоун триумфира във финала на халки, докато на земя златото грабна Теодор Трифонов. Последната титла стана притежание на Кейдън Спенсър, който спечели финала на прескок.

При дамите Валентина Георгиева, която вчера стана шампионка в многобоя, днес завоюва златните медали във финалите на прескок, смесена греда и успоредка. На земя Георгиева отстъпи единствено на Виктория Чакова.

Пендаровски: Френското предложение е приемливо, няма консенсус за българите в конституцията
Независимите депутати преди срещата с ПП: Очакваме ясна законодателна програма