Юлия Стаматова е четвъртфиналистка на сингъл и полуфиналистка на двойки на турнир в Румъния

юлия стаматова полуфиналистка тунис
Снимка: БФ тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
17:30, 31.08.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Българката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Брашов, Румъния с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №3 Стаматова елиминира представителката на домакините Бианка Елена Барбулеску, която се отказа заради физически проблем след 39 минути игра, след като загуби първите осем гейма в мача.

Така българката си осигури 2 точки за световната ранглиста, а в спор за място на полуфиналите тя ще играе срещу друга румънка - квалификантка Бианка Булат.

В схемата на двойки Стаматова и италианката Николе Фоса, поставени под № 1, спечелиха на четвъртфиналите срещу участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Сара Драгня и Ирис Збранка с 6:1, 6:2 за 55 минути.

Нешка Робева призова за подкрепа към българските гимнастички след световното във Валенсия