Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на турнир в Словения

юлия стаматова триумфира титлата монастир
14:08, 09.06.2023

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на турнира за жени на клей в Кочевле (Словения) с награден фонд от 15 000 долара.

Поставената под №5 българка победи с 6:2, 3:6, 7:5 Линда Севчикова от Чехия. Срещата продължи 3 часа и 6 минути. Стаматова спечели пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 в първия сет, а след това спечели с 6:2. Севчикова поведе с 5:2 във втората част и изравни резултата в сетовете след 6:3.

Българката поведе с 5:3 в третата решаващата част, но допусна изравняване при 5:5. При 5:4 Стаматова изпусна и два мачбола на собствен сервис. Тя проби на нула за 6:5, а след това затвори мача на собствен сервис с гейм на 15.

За място на полуфиналите Юлия Стаматова ще играе срещу Анна Озерова от Латвия.