Загуби за лидерите в Евролигата по баскетбол

Барселона претърпя домакинска загуба от италианския Виртус Болоня със 75:83 (15:26, 24:16, 18:18, 18:23) в друг мач от кръга. Евролига
09:11, 06.01.2023
Чете се за: 03:37 мин.

Лидерите в Евролигата по баскетбол за мъже загубиха мачовете си от 17-ия кръг на турнира. Испанските Баскония и Барселона, както и френският Монако, които заемат първите три места във временното класиране, претърпяха поражения и вече имат актив от 11 победи и 6 загуби.

Германският АЛБА Берлин постигна втори пореден успех след като преди бе направил серия от 12 поражения, надигравайки Баскония с 85:84 (27:20, 27:28, 23:19, 8:17) като домакин, но остава на последната, 18-а позиция в подреждането с баланс 5-12. Испанският състав се задържа на върха, но прекъсна поредицата си от шест победи в предишните си шест срещи. Баскония допусна изоставане от 10 точки – 67:77 преди четвъртата част и не успя да навакса до края.

Джалийн Смин бе най-резултатен за домакините от АЛБА с 18 точки и 3 асистенции, а за Баскония Пиерия Хенри завърши с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Барселона претърпя домакинска загуба от италианския Виртус Болоня със 75:83 (15:26, 24:16, 18:18, 18:23) в друг мач от кръга. Каталунците са втори в класирането, а след втория си пореден успех Виртус Болоня се изкачи на 12-а позиция с баланс 8-9.

За гостите Ифе Люндберг отбеляза 20 точки, а Ян Весели се включи с 12 точки и 2 борби за Барселона.

Партизан надделя над Монако със 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) като гост в Отборът на Белград и постигна четвърта победа в последните си четири срещи. Монако държи третата позиция, а сръбският гранд заема 11-о място с 8 успеха от 17 мача. Партизан имаше само точка преднина преди заключителните 10 минути, но със силна последна четвърт стигна до убедителната победа. Матиас Лесор се отличи с 21 точки и 8 борби за домакините, а за Монако Ели Окобо добави 17 точки и 9 асистенции.

В Литва тимът на Жалгирис нанесе пета поредна и общо седма загуба на турския Фенербахче, след успех с 86:66 (21:15, 20:15, 26:10, 19:26). Жалгирис е осми в класирането с 9 победи и 8 поражения, докато грандът от Истанбул заема шесто място с актив 10-7. Томас Димша и Игнас Браздейкис отбелязаха по 17 точки за литовския състав, а най-резултатен за гостите бе Девин Букър с 10 точки и 4 борби.

Байерн Мюнхен се справи с гръцкия Панатинайкос с 84:68 (21:11, 22:17, 18:16, 23:24) като домакин в Германия. Двата състава са съответно 16- и и 17-и във временното класиране с по 6 победи и 11 загуби. За Панатинайкос поражението бе пето поредно. Огъстин Рубин реализира 23 точки и 3 борби за победата на Байерн, а за гостите от Атина Дуейн Бейкън отбеляза 18 точки и 3 борби.

Олимпиакос на българина Александър Везенков посреща тази вечер италианския Армани Олимпия Милано също в мач от 17-ия кръг на Евролигата и при успех може да се изравни с отборите в топ 3.

Канада стана световен шампион по хокей на лед за младежи
Димитър Манолов, КТ "Подкрепа": България трябва да уведоми ЕК, че не е в състояние да затвори въглищните си централи