Започна турнирът по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова"

започна турнирът художествена гимнастика приз жулиета шишманова
Снимка: БФ художествена гимнастика
15:13, 24.03.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Кметът на Община Бургас Димитър Николов и трикратната световна шампионка Мария Гигова откриха официално първия етап на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в морския град.

В присъствието още на областния управител проф.д.н. Мария Нейкова, Димчо Грудев, заместник-председател на общински съвет Бургас, Георги Маринчев, председател на Комисията по спорт към Бургас, Веселина Деведжиева, отдел "Спорт" към Общината, Петър Чифильонов, партньор на клуба домакин Черноморец, на председателя на клуб Черноморец Ани Бошева и на главния съдия Рада Вражева, беше даден официален старт на надпреварата, в която участват 16 клуба от цялата страна.

В рамките на Държавното първенство ансамбъл девойки в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Габриела Пеева изигра своето съчетание с пет въжета пред съдии и публика в зала "Младост".

При девойки младша възраст победителка стана Ирена Недева от клуб Чар ДКС (Варна) с личен треньор Филипа Филипова, която събра сбор от 98.158 точки.

Втора и трета се класираха представителките на клуб Авангард (София) с треньори Николай Боев и Цветомира Василева - Светлизара Петкова с 98.049 точки и Анжела Тодорова с 94.275 точки.

Първите 24 състезателки от многобоя днес придобиват правото да участват на Държавния шампионат категория ЕЛИТ през месец май.

По-късно днес състезанието продължава с многобоя при жените.

Николай Бухалов: Няма друго такова чувство, като това, което изпитваш на почетната стълбичка
00:30, 24.05.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Уеслен Жуниор е със счупена челюст след сблъсъка с Густаво Бусато
23:59, 23.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Дара Малинова и Магдалена Вълкова донесоха първите отличия за България от европейското първенство по художествена гимнастика
Чете се за: 02:35 мин.
Българите окупираха челните места в първия ден на Световната купа по конна езда в село Царацово
23:19, 23.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Даниел Колинс се класира на полуфиналите на турнира WTA 500 в Страсбург, с което се завръща в Топ 10
23:10, 23.05.2024
Чавдар Костов: Защитата ще е важна в следващите мачове
23:07, 23.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Йордан Минчев: Жизнено важно е да вземем победа в Самоков
22:51, 23.05.2024
Илиан Илиев: Поздравления за всички в клуба, за феновете, но най-вече за играчите
22:50, 23.05.2024
Стамен Белчев: Поздравявам момчетата за усилията, които положиха
22:40, 23.05.2024
Черно море победи ЦСКА с 1:0 и си осигури второто място в крайното класиране на Първа лига
22:33, 23.05.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Австралия се наложи над Еквадор с 3:1 в приятелски мач
Тити Папазов към "сините" фенове: Очакваме Ви и много силно Ви обичаме