В Министерския съвет вицепремиерът Мария Габриел ще води първото заседание на Националния съвет за защита от домашно насилие.
Съветът беше създаден в началото на февруари. Статистиката за 2023 г. сочи, че 20 жени са убити от партньора си и са подадени над 1400 жалби в полицията.
Механизъм за помощ и подкрепа на пострадалите от домашното насилие ще бъде обсъден, на заседанието ще се представят и проекти за превенция.
Среща в земеделското министерство: Институции и производители за цени и доставки
Какви проверки се правят на шофьори и автобуси, за да се гарантира безопасността на пътниците?
Светът е футбол! Започва ФИФА световно първенство по футбол 2026 по БНТ