11:06, 27.07.2020
Чете се за: 01:27 мин.
Други спортове
завърши гран българия самоков

130 състезатели от четири държави (България, Румъния, Молдова и Гърция) взеха участие в завършилия трети кръг на BMU European championship и втори кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос.

Въпреки прогнозите за дъжд, над легендарното трасе „Ридо“ в Самоков не валя през целия ден и мотополигона беше в перфектно състояние за каране във всички състезателни маншове. Идеалните условия накараха пилотите да покажат най-доброто от себе си и в двата дни на състезателния уикенд.

При най-малките машини 50 кубически сантиметра крайната победа отиде в Румъния благодарение на Андрей Сенчеа, който изпревари Никола Мутафчиев (СК Панчо рейсинг тим, КТМ) и сънародника си Стефан Стоичицу (КТМ). В този ред тримата се качиха на подиума за награждаване след двата манша.

В МХ 65 сс. двоен категоричен успех за Венцислав Тошев ( СК Мото спорт Варна, КТМ). Мартин Лалев ( МСК Севлиево, КТМ) и Илия Димитров ( СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) финишираха на втората и третата позиция.

Християн Георгиев ( СК Мото спорт Варна, КТМ) победи конкуренцията в МХ 85сс. и в двата манша и заслужено се качи на първото място за награждаване. Золтан Ордог (Румъния, Ямаха) стана втори, а с третото място от Самоков си тръгна Мирослав Димитров (СК Киппен МХ рейсинг тим, Ямаха).

В МХ 2 Хакан Халми (МСК Севлиево 2004, КТМ) не даде шанс на останалите пилоти и пресече финала и в двете пробягвания със сериозен аванс пред Николай Малинов (СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) и Жулиан Георгиев (СК Киппен МХ рейсинг тим, Кавазаки). В МХ 1 Майкъл Иванов (СМК Пловдив мотор спорт, КТМ) отново беше над всички в този клас и напълно закономерно постигна третата си поредна победа от началото на сезона за BMU Европейския шампионат. Втори и трети с разменено по едно второ място в маншовете на стълбичката се наредиха Любомир Васев (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Ямаха) и Стефан Нейчев (МСК Еър Макс рейсинг, Ямаха).

Юлиан Райчев (СК Панчо рейсинг тим, Кавазаки) завърши първи в МХ, следван от Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ)и Йонут Кояну (Румъния, Ямаха). При МХ Seniors крайната победа завоюва Васил Стоянов (СК киппен МХ рейсинг тим, Хонда). Станко Боянов (МСК НСА моторспорт, Каваазки) стана втори, а Захари Томов (МСК М 6 Ямаха рейсинг тим, Хонда) е трети.

Със специални плакети бяха наградени пилотите, които се качиха на подиума в проведената М6 Ямаха Cup Juniors (класовете МХ 50, МХ 65, МХ 85 и МХ 2 juniors ). Следващият кръг от календара по мотокрос ще бъде на 5-6 септември в Кортен., Община Нова Загора.

Фабио Куартараро записа втори пореден успех в "Moto GP"