Женският ни национален отбор по водна топка със загуба на старта на европейското първенство в Айндховен

женският национален отбор водна топка загуба старта европейското първенство айндховен
Снимка: БФВТ
от БНТ , Източник: БНР
22:46, 05.01.2024

Националният отбор на България по водна топка за жени започна със загуба участието си на европейското първенство в Айндховен, Нидерландия. Българките загубиха от Германия с 9:29 в двубой от група D.

Българският състав, воден от руския специалист Антон Древал, отстъпи в първата част с 2:10. Във втората германките отново доминираха и спечелиха с 9:1. След почивката българките бяха по-равностойни, но отново загубиха с 3:5 и 3:5 за крайното 9:29.

С четири гола за България се отличи ватерполистката на Локомотив НН - Анна Гешева, по два добавиха Михаела Нанева (Локомотив НН) и Ивет Димитрова (Бохум), а веднъж се разписа Рени Руменова (Ботев Враца).

За Германия най-резултатна бе Белен Фосеберг с 6 гола. В другия мач от групата Великобритания победи Словакия с 12:7.

Утре България излиза срещу Великобритания, а в неделя е мачът срещу Словакия.

Националният отбор по водна топка за жени се класира за европейско първенство за първи път след 16-годишно прекъсване.

COVID-19 у нас: 269 са новите потвърдени случаи, петима души са починали
Деян Кулушевски спечели „Златната топка“ на Швеция за 2023 г.