Френският вътрешен министър Кристоф Кастанер обяви, че 100 000 души от силите за сигурност ще се грижат за реда в цяла Франция в новогодишната нощ. Системата за сигурност ще бъде засилена с разполагането на войски и пожарникари, доколкото терористичният риск остава висок.
„Няма примирие за Нова година. Близо 100 000 полицаи и жандармеристи ще бъдат мобилизирани във Франция през нощта между вторник и сряда“, каза Кастанер.
Той добави, че не е установен конкретен терористичен риск, но трябва да бъде внимателен.
"Трябва да бъдем особено внимателни по отношение на терористичния риск на високо ниво", каза Кастанер.
Само 24 часа преди 31 декември Кастанер също обяви, че полицията ще бъде мобилизирана за контрол на трафика. През последните години е имало от 15 до 20 пътни злополуки с фатален изход през новогодишната нощ.