Започнаха преговорите между синдикатите, ръководството на столичната компания "Градски транспорт" и Столична община. Служителите искат по-добри условия на труд, 100% увеличение на заплатите и гарантиране на използването на почивки и отпуски.
Започнаха преговорите между синдикатите, ръководството на столичната компания "Градски транспорт" и Столична община. Служителите искат по-добри условия на труд, 100% увеличение на заплатите и гарантиране на използването на почивки и отпуски.
Столичният транспорт страда от сериозен недостиг на ватмани и шофьори. В електротранспорта не достигат 99 ватмани, а в автобусния свободните бройки са 265.
В момента заплатите в автотранспорта са 550 лева, а в електротранспорта достигат до 600 лева. В исканията са заложени още повишаване на парите за храна и изграждането на санитарни възли на последните спирки.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив