Максималната възможна глоба от 1 млн. лева ще бъде наложена на Булгаргаз. Това съобщи пред ДКЕВР Константин Шушулов. Причината е, че газовият монополист не се е съобразил с решението на регулатора първо да изтегли по-евтината газ от хранилището си в Чирен и чак след това да започне да внася.
Това е и причината Държавната комисия да ореже на половина поисканото 22% увеличение на газа от януари. Ако максималното поскъпване на природния газ е 12% парното не би трябвало на скочи с повече от 10-15 на сто изчисли Шушулов. Вместо да изтегли от Чирен 200 млн куб. метра газ на цена под 400 лева Булгаргаз е внасял от Русия по възможно най-високата цена. Така държавата е ощетена с 44 млн лева.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив