От 8 ч. тази сутрин влиза в сила заповед на министъра на икономиката и енергетиката Петър Димитров за ограничителен режим при ползването на газ от големите промишлени предприятия. В заповедта са посочени конкретните количества, които се отпускат за всеки потребител. За тези от тях, които са в група, е поет ангажимент да се подават сигнали, ако някой е некоректен и потребява повече от заявеното.
От 8 часа тази сутрин влиза в сила заповед на министъра на икономиката и енергетиката Петър Димитров за ограничителен режим при ползването на газ от големите промишлени предприятия.
В заповедта са посочени конкретните количества, които се отпускат за всеки потребител. За тези от тях, които са в група, е поет ангажимент да се подават сигнали, ако някой е некоректен и потребява повече от заявеното. До утре топлофикациите трябва да преминат на мазут и да възстановят нормалното топлоподаване, съобщи енергийният министър Петър Димитров след среща с ръководствата на дружествата и на предприятията, големи консуматори на природен газ.
Засега се ползва остатъчния газ в преносната мрежа, очаква се до няколко дни или седмица това количество газ да бъде осигурявано, каза Димитров. Български държавни железници ще натоварят днес 60 цистерни с мазут за нуждите на ТЕЦ-овете в столицата. БДЖ ще превози и гориво в 75 цистерни, осигурени от "Лукойл". След като изчисли загубите си от спрените доставки Булгаргаз ще търси компенсации от тримата доставчици на синьо гориво - "Овергаз Инг", "Газпром експорт" и "Винтерсхал", съобщи изпълнителният директор на дружеството Димитър Гогов.
За прехрана на семействата си: Работници от 65 държави печелят доходите си у нас
Скандал след наводнението в Гелеменово: Жители изгониха техника на „Напоителни системи“