Над 800 разрешителни за изграждане на мини ВЕЦ-ове са издали регионалните служби на екоминистерството през последните пет години.
Над 800 разрешителни за изграждане на мини ВЕЦ-ове са издали регионалните служби на екоминистерството през последните пет години.
Повечето от разрешителните са за строеж на водни централи на територията на "Натура 2000". Тъй като до момента са построени едва 120 от съоръженията, според министър Нона Караджова целта е била просто да се вдигне цената на земите, попадащи в "Натура 2000", а собствениците им да си гарантират правото на ползване. Затова в новия закон за водите строежът на ВЕЦ-ове на територията на "Натура 2000" ще бъде забранен.
Репортер: "Какво се случва с тези мини ВЕц-ове, попадащи в "Натура"?"
Нона Караджова - министър на екологията и водите: "След като имат разрешителни, могат да ги посторят."
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията