Втори ден протестите на тютюнопроизводители от Южна България продължават край Първомай заради неизплатените субсидии от 116 милиона лева. Хората заплашиха с гражданско неподчинение и блокиране на главния път до Капитан Андреево, ако не получат парите си.
Втори ден протестите на тютюнопроизводители от Южна България продължават край Първомай заради неизплатените субсидии от 116 милиона лева. Хората заплашиха с гражданско неподчинение и блокиране на главния път до Капитан Андреево, ако не получат парите си.
Някои от стопаните дори се заканиха да съдят държавата и да си търсят и лихвите по забавените плащания. Тютюнопроизводителите отрекоха протеста им да е политически. Те призоваха финансовия министър Симеон Дянков да дойде, за да каже дата, на която ще получат парите си. За много от тях гледането на тютюн е единственото препитание, а вече са затънали в дългове и кредити. Разочаровани от забавените плащания, някои стопани дори се заканиха, че догодина ще се откажат от земеделие. Утре протестът продължава, като част от тютюнопроизводителите ще започнат гладна стачка. Очаква се към тях да се присъединят и зърнопроизводители и животновъди от региона.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията