Руската компания „Газпром" засега запазва ограничението на доставките на газ за Беларус на 15 %, съобщава радио „Ехото на Москва".
Руската компания „Газпром" засега запазва ограничението на доставките на газ за Беларус на 15 %, съобщава радио „Ехото на Москва".
За днес е насрочено заседание на оперативния щаб на газовия холдинг, по време на което ще бъде обсъдена ситуацията. В понеделник изтече крайният срок, даден на Беларус да погаси задълженията си за доставка на руски природен газ. „Газпром" намали подаването на газ за съседната република с 15 на сто, като постепенно ограничението може да достигне 85%.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията