Още 101 млн. лв. остава да бъдат изплатени на строителните фирми от Регионалното министерство и пътната агенция. Това стана ясно след срещата на министър Плевнелиев с новоизбрания председател на строителната камара Светослав Глосов.
Още 101 млн. лв. остава да бъдат изплатени на строителните фирми от Регионалното министерство и пътната агенция. Това стана ясно след срещата на министър Плевнелиев с новоизбрания председател на строителната камара Светослав Глосов.
Председателят на браншовата камара съобщи, че освен тези задължения фирмите очакват общините да им изплатят още около 150 млн. лева. Тези задължения са главно към малки и средни строители и средствата са решаващи за оцеляването им. По думите на Глосов този тип компании формират близо 90 на сто от строителната индустрия. Той съобщи още, че има сериозен отлив на строителни фирми от регистъра на камарата. За миналата година са се отписали 1050 дружества, а прогнозите за тази - са за нови 1500. Междувременно строителната камара и министър Плевнелиев започват съвместни действия срещу сивия сектор в бранша.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията