326 студенти от "Випуск 2018" на Висшето военноморско училище във Варна днес са получили дипломи за завършено висше образование, информира МО.
Успех в кариерата и изключителни възможности за развитие е пожелал заместник-министърът на отбраната Анатолий Великов.
Днес своите дипломи за завършена образователно-квалификационна степен "бакалавър" са получили 280 студенти по специалностите: "Корабоводене", "Експлоатация на флота и пристанищата", "Мениджмънт на водния транспорт", "Корабни машини и механизми", "Електрообзавеждане на кораба", "Корабна радиоелектроника", "Технология и управление на флота и пристанищата" и "Технология на кораборемонта".
Дипломи получиха и 46 студенти от магистърските програми по специалностите: "Логистика", "Корабоводене", "Мениджмънт на водния транспорт", "Управление на пристанищата", "Информационни и комуникационни технологии в морската индустрия", "Корабни машини и механизми" и "Електрообзавеждане на кораба".
За първи път в историята на Морското училище двама студенти са първенци на випуска. Кристиян Пенев и Павел Желев завършват бакалавърската програма по специалност "Корабоводене" с пълно отличие.
Новият министър на образованието и науката проф. Георги Вълчев прие поста от своя предшественик
Месец на българската литература в Лондон: Родни автори в най-старата книжарница на острова
Музикално студио за 70 000 евро отвори врати в Националното училище за фолклорни изкуства в Широка лъка
Президентът удостои с плакет "Св. св. Кирил и Методий" видинското училище "Петко Р. Славейков"
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро
Брюксел увери, че ще спази своята част от сделката след ултиматума на Тръмп