ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

БНР на 74 години

bnt avatar logo от Весела Петрова
A+ A-
Чете се за: 01:11 мин.
Още

БНР навъртя 74 години. За това време се превърна в информационен лидер въпреки силната конкуренция. Излъчва 24 часа в три национални програми, а сайтът на Интернет-медията, за който радио България подготвя новини на 11 езика, се посещава всеки месец от над 900 хиляди души. Затова всички наричат радиото "Старата къща".

бнр години

БНР навъртя 74 години. За това време се превърна в информационен лидер въпреки силната конкуренция. Излъчва 24 часа в три национални програми, а сайтът на Интернет-медията, за който радио България подготвя новини на 11 езика, се посещава всеки месец от над 900 хиляди души. Затова всички наричат радиото "Старата къща".

"Без радио не мога" - тази песен най-много прилича на първата електронна медия в България. Създадена през 1935-та година с указ на цар Борис Трети и издържала всички капризи на интересното време. Новините са информационният лидер, както и програма Хоризонт. Според последното проучване рейтингите на всички предавания са скочили.

Валери Тодоров -генерален директор на БНР: "Вярвам, че това е и признание, и доверие на публиката, защото колкото и награди да си раздадем на един такъв празник нашата най-голяма награда е публиката, която признава нашите усилия."

Нациналното радио е най-големият продуцент на музика и драматургия в страната - поддържа 6 оркестъра и подкрепя всички културни събития в страната,така че се е превърнал в културна институция. Новият диригент на симфоничния оркестър е маестро Емил Табаков. Тази вечер е и първият му концерт.

Емил Табаков -диригент на симфоничния оркестър на БНР: "Нищо друго не мога да предвиждам, освен добро качество на това, което показваме на публиката. Да бъде добре изработено, това съм правил винаги със всички оркестри."

Като поглед назад е и дискът с речи на български министър-председатели от Златния фонд на БНР. В него са събрани гласовете на 21 премиер-министри -от Богдан Филов до Сергей Станишев.

Тази вечер е посветена на купон и награди, казаха от радиото. За цялостен принос в развитието на медията наградата "Сирак Скитник" печели композиторът Георги Минчев. Най-оригиналното предаване е "Реалити роман " на Радио София, а с най-голам принос към аудиторията са новините на програма "Хоризонт". Най-добър радижурналист е Силвия Великова, водещ и репортер в "Хоризонт", а за първи път е учреден и приз на името на Надежда Дженева, наречен "Златен глас", който се присъжда от неправителствени организации.

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?