Котировките на борсите в Америка отново рязко спаднаха след понижението в Европа и Азия. Инвеститорите се опасяват от началото на глобална рецесия.
Котировките на борсите в Америка отново рязко спаднаха след понижението в Европа и Азия. Инвеститорите се опасяват от началото на глобална рецесия.
Индексът Никкей на борсата в Токио се понижи до 7.59 процента. Това е най-ниското ниво на Никкей за последните пет години. Индексът отразява котировките на акциите на 225 водещи японски компании.
Спад беше регистриран и на борсите в Южна Корея, Хонконг и Австралия. Това се отрази и на търговията в Съединените щати - оснвоният индекс на Уолстрийт - Дау Джоунс загуби 5.7 на сто. Понижение имаше и в Европа.
Според експертите тази тенденция е отражение на общото недоверие във връзка с угрозата от глобална рецесия. Британският премиер Гордън Браун вече призна, че страната му няма да избегне рецесията - първата от 16 години насам.
Подобно изявление направи и шефа на Банк ъф Ингланд. Това предизвика паника във финансовите среди. Според аналитиците, играчите на пазара разибат, че кредитната криза прераства в нещо по-сериозно.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Директорът на ЦРУ на тайно посещение в русия: Американски военен самолет кацна на летище "Внуково"
Демерджиев: Заглушителят в „Драгалевци“ е бил под политическа протекция