ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Турист падна в пропаст край връх Вихрен
Чете се за: 00:47 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Проблеми за такситата във Варна

bnt avatar logo от Мартин Николов, РТВЦ- Варна
A+ A-
Чете се за: 00:47 мин.
У нас

По-ниските тарифи на такситата във Варна предизвикаха проблем. Таксиметрови шофьори с часове и дни чакат пред варненската метрологична лаборатория, за да узаконят таксиметровите си апарати след промяната на цените.

проблеми такситата варна
По-ниските тарифи на такситата във Варна предизвикаха проблем. Таксиметрови шофьори с часове и дни чакат пред варненската метрологична лаборатория, за да узаконят таксиметровите си апарати след промяната на цените.

От ранни зори пред метрологичната лаборатория във Варна се редят таксиметрови шофьори. След като са променили цените на километър и след като апаратите им са пренастроени, те задължително трябва да минат от тук,
за да ги пломбират. Иначе работят извън закона. През лабораторията във Варна минават и таксиметровите шофьори от Добрич, които са променили тарифите.

Чанко Чанев - Добрич: "От 8 часа съм дошъл с две коли от Добрич. Не е рентабилно да дойда тука. От една седмица чакам да се обадят – казват - не мога да ти отговоря, господине, понеже имаме много коли във Варна."

Във Варна заради новите тарифи на таксиметровите превози близо 2000 автомобила трябва да пломбират отново апаратите си. Всеки час чакане пред лабораторията носи загуби и на шофьорите, и на фирмите.

Живко Василев - Варна: "Като сменят тарифите, не можем да работим. Трябва задължително да се мине метрология, за да работим, иначе по закон ДАИ-то ни проверяват и ни пишат по 500 лева акт."

На ден през метрологичната лаборатория минават 60 коли. За да се проверят и пломбират всички 2000 таксита, трябват близо два месеца. Йордан Маджаров, началникът на местната лаборатория, заяви, че срокът за узаконяване на апарата при промяна на тарифата, е 14 дни.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?