Парк “Врана” се нуждае от цялостно възстановяване. През последните години той пустее и никой не полагал грижи за поддръжката му. А за ремонта трябвало да се вложат близо 4 милиона лева, заяви депутатката от НДСВ Анелия Атанасова. Учени и архитекти се събраха днес на конференция посветена на културното развитие по време на Третото българско царство.
Парк “Врана” се нуждае от цялостно възстановяване. През последните години той пустее и никой не полагал грижи за поддръжката му. А за ремонта трябвало да се вложат близо 4 милиона лева, заяви депутатката от НДСВ Анелия Атанасова. Учени и архитекти се събраха днес на конференция посветена на културното развитие по време на Третото българско царство.
Лидерът на НДСВ Симеон Сакскобургготски също бе сред гостите.
От 2001 година паркът е стопанисван от Столичната община. Тогава Симеон Втори и сестра му княгиня Мария Луиза Хробок даряват безвъзмездно 968 декара от защитената местност на кметството.
През 2008 година обаче подаръкът на царското семейство пустее безпризорно и е далеч от идеята да се превърне в Природо-научен музей, отворен за посещения. Засега не е ясно нито кога комплексът ще бъде възстановен, нито кога и дали ще отвори врати за гражданите.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг