Работниците от Кремиковци ще протестират тази сутрин. Представителите на КНСБ в завода настоява договорът за ишлеме на комбината с компанията "Ворскла стийл" да бъде разтрогнат заради неизпълнението му.
Работниците се оплакват, че "Ворскла стийл" не плаща таксите за ишлеме и заплатите на служителите и така дружеството само трупа дългове.
От синдикатите настояват и за среща с министъра на околната среда и водите и синдиците във връзка с комплексното разрешително на комбината.
Работниците са недоволни още, защото според тях правителството е отклонило най-големия инвеститор "Арселор Митал", който някога се е явявал в България. От синдиката отново настояват държавата да създаде критерии, по които да се определи на коя компания може да се гласува доверие като партньор в бъдещото съществуване на комбината.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Пещера и Батак се възстановяват след пороя, издирването на 58-годишния мъж продължава
Директорът на ЦРУ на тайно посещение в русия: Американски военен самолет кацна на летище "Внуково"