ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Политически реакции за отказа от Бургас - Александруполис

bnt avatar logo от Надежда Василева
A+ A-
Чете се за: 00:34 мин.
У нас

От Коалиция за България предупредиха, че решението за отказ от проекта"Бургас - Александруполис" ще донесе загуби за България и може да нарушиикономическите ни отношения с Русия. Депутатът от левицата Петър Димитров напомни, че именно от Русия се доставя ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй". Председателят на енергийната комисия в парламента Мартин Димитров пък определи решението като закъсняло, но правилно.

политически реакции отказа бургас александруполис

От Коалиция за България предупредиха, че решението за отказ от проекта
"Бургас - Александруполис" ще донесе загуби за България и може да наруши
икономическите ни отношения с Русия. Депутатът от левицата Петър Димитров напомни, че именно от Русия се доставя ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй".

Председателят на енергийната комисия в парламента Мартин Димитров пък определи решението като закъсняло, но правилно.

Петър Димитров, Коалиция за България: - Финансовите загуби за България са
безспорни. Според съакционерите в дружеството те ще поискат неустойки от България - минималният им иск е за 200 млн. долара, максималният им иск отива до 1 млрд. долара неустойка, която ще искат. Както вървят нещата, това е доказателство, че ще бъдат погребани абсолютно всички руски проекти.

Мартин Димитров, Синята коалиция: - Решението на ГЕРБ е закъсняло, но е правилно. "Бургас - Александруполис" е един от малкото проекти в България, които са отхвърлени на три местни референдума. Хората казаха, че не го искат и това не е случайно. Този проект заплашва сериозно българския туризъм и би навредило на българската икономика. Той просто няма място да се случи.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста
Чете се за: 00:27 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?