ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Синя зона в Пловдив

bnt avatar logo от Николай Райшинов - Пловдив
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Жителите и гостите на Пловдив ще могат да паркират в Синята зона на градачрез изпращане на смс от 3-и септември. От администрацията са се погрижилида има табели с номера за изпращане на смс-и 1332 по-отрано, заради коетои хората се подвеждат. Някои от шофьорите от дни се опитват да си уредятпаркомясто със съобщение, но системата ги отхвърля.

синя зона пловдив

Жителите и гостите на Пловдив ще могат да паркират в Синята зона на града
чрез изпращане на смс от 3-и септември. От администрацията са се погрижили да има табели с номера за изпращане на смс-и 1332 по-отрано, заради което и хората се подвеждат. Някои от шофьорите от дни се опитват да си уредят паркомясто със съобщение, но системата ги отхвърля.

Паркирането със смс в Пловдив ще струва 1 лев и 20 стотинки на час. Интересът вече е голям, въпреки, че системата още не е активирана.

Александър Държиков, зам.-кмет на община Пловдив: - Сега събота и неделя имам информация, че са пратени около 80 смс-а. Синята зона в Пловдив работи от 8,30 до 17,30 в работните дни. Така че събота и неделя хората да не пращат смс-и, защото така или иначе е безплатно паркирането в синята зона.

Сега за да паркира в центъра на Пловдив човек трябва да се е въоръжил с
търпение и здрави нерви.

Въпреки че вече са поставени табелите за смс паркиране с номер 1332, смс-и ще може да се изпращат от 3 септември.

От общината смятат, че след въвеждане на смс-паркирането в Синята
зона в Пловдив по-лесно ще бъдат установявани нарушителите и
санкционирането им ще става незабавно.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?