Отпада ограничението, което дава право за хората с увреждания да ползват безплатно паркомясто в "Синя зона" само до 3 часа. Това съобщиха от Община Пловдив. Ограничението се отменя заради решение на Върховният административен съд.
Заповедта е била издадена от кмета на Пловдив, за да могат повече хора с увреждания да ползват определените за тях места са обяснили от местната власт, но съдът е решил, че искането за ограничение във времето е извън правомощията на Общината. Сега обаче се създава предпоставка едно лице с увреждане да остави автомобила си за цял ден и цяла нощ и никой друг да не може да паркира на това място, защото е заето, а другите хора с увреждания ще трябва да паркират и да си платят 1.50 лв за 1 час, защото няма да има място за техния автомобил убедени са от Община Пловдив.
Решението на Върховния административен съд е окончателно и не подлежи на обжалване.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите