Двойно по-високи глоби ще се плаща за вандалски прояви в Гоце Делчев, за увреждане на общинското имущество или умишлено замърсяване в населените места в общината.
Продължителното форсиране на автомобилите по улиците в града вече ще се счита за нарушение, за което е предвидена и санкция. Промените са одобрени от Общинския съвет в Гоце Делчев. Регламентирано е и времето за извършване на ремонтни и битови дейности в жилищните сгради, за да не се пречи на живеещите в тях.
Ремонти ще се правят от 8.00 до 14.00 часа и от 16.00 до 20.00 часа в работните дни, а с писмено съгласие на съседите в сградата - и в почивните дни.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра