Недоволни собственици на имоти, за които предстои отчуждаване, за кратко затрудниха движението по бул. "Ломско шосе" в София.
Протестиращите са недоволни заради намеренията на общината да разшири булевард "Ломско шосе", поради което се налага отчуждаване на 49 имота. Според гражданите обаче, цените са прекалено ниски - от 15 стотинки до 25 лева на квадратен метър.
От общината обясниха за БНТ, че оценките се правят от независими оценители по пазарни цени и решенията могат да се обжалват в съда.
Протестиращите заявиха, че дори не са били уведомени за намеренията на общината.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района