Няма данни за повишен риск за България, и пострадали наши сънародници при атентата , съобщи външният министър Даниел Митов. Той е уверил турския си колега Човушоглу, че Анкара може да разчита на подкрепа в борбата срещу тероризма.
Народното събрание осъди терористичния атентат на летище "Ататюрк" в Истанбул и депутатите започнаха пленарния ден с минута мълчание в памет на загиналите в атентата. Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов заяви, че няма информация за повишен риск от тероризъм в страната.
Според депутата от ДПС Мустафа Карадайъ една от причините за атентата са многото бежанци в Турция, покрай които са успели да се вмъкнат и терористите. Валери Симеонов от Патриотичния фронт посъветва всички мерки срещу тероризма у нас да бъдат дискретни, за да не провалят летния сезон.