Две седмици преди изборите за Европейки парламент разликата между двете най-големи партии в България се увеличава. Според последното социологическо проучване на агенция "Медиана" дистанцията между ГЕРБ и БСП вече е 2% в полза на социалистите. Тя се е увеличила с процент и половина спрямо април. Изследването е проведено от 2 до 7 май сред 1 008 души. Направено със собствени средства на "Медиана".
Според агенцията не се наблюдава значително увеличаване на електоралната тежест на БСП, а по-скоро отлив от подкрепата за ГЕРБ или "стопяване на така наречената мека периферия". Доминацията на едната или другата партия може да се реши в последните минути преди изборите. Влияние може дори да окаже натрупването на три почивни дни около датата на изборите.
Агенцията слага на сигурна трета позиция ДПС. Впечатление прави четвъртата позиция, която отива във "Воля", след които се нареждат ВМРО. И двете партии обаче не преминават границата от 5,88%.
74% заявяват, че са решили за кого ще гласуват, 26 на сто се колебаят.
Президентът Йотова връчи почетен знак на НВИМ по повод 110 години от създаването му
Продължава издирването на 11-годишната Наталия, претърсват периметър от 50 км
Седмица след трагедията на "Тракия": Пред БНТ говорят спешните медици от тежката катастрофа
Защо пожарникарите разчитаха на водоноски, за да гасят големия пожар в София?