Хидрофорът се оказва най-търсеният подарък за коледните празници в Перник. Съоръжението представлява система с резервоар, чрез която почти не се усеща водният режим. От петък той беше затегнат още повече и жителите на града имат вода по 8 часа на ден.
Веселин Иванов живее в пернишкия кв. Църква. Обяснява, че си е закупил хидрофор, тъй като има бебе и чрез тази система улеснява битовите нужди от вода за семейството си. Съоръжението струва около 1300 лв, но водата от него не е питейна.
Според изчисленията на Веселин, наличната вода ще стигне за около две седмици, а част от училищата и детските градини в Перник също са се снабдили с хидрофор.
Вижте повече във видеото!
Продадоха синьо-зелен диамант за над 17 млн. долара на търг в Женева (СНИМКИ)
Поздравления за DARA от едни от най-големите български артисти в ефира на БНТ
Милена Милотинова, генерален директор на БНТ: Ние в момента сме в световните новини
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA