Омбудсманът Мая Манолова ще участва в заседание на Административен съд в столицата по жалба срещу "Топлофикация София" заради отказан достъп до обществена информация.
В края на 2016 година, общественият защитник поиска отговор на десет въпроса от дружеството, което отказа да й ги даде. В тях става дума за т.нар. "юрисконсултски възнаграждения", които "Топлофикация" прибира от своите длъжници, въпреки че заплатите на юристите й са включени в цената на топлинната енергия. По информация на омбудсмана, дружеството е събрало над 15 млн. лева от потребителите в столицата само през 2015 чрез започнати дела срещу 21 000 души.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро