Мобилен пункт за събиране на опасни отпадъци от домакинствата ще бъде разположен днес до столичния парк "Света Троица". Това съобщиха от компанията, която заедно със Столичната община организира разделното им събиране на територията на София.
Пунктът ще бъде на разположение на жителите на столичните райони "Красна поляна", "Илинден" и "Възраждане" между 8.30 и 14.30 часа, на ъгъла между ул. "Пиротска" и бул. "Константин Величков".
Безплатно в мобилния пункт се приемат живак и живакосъдържащи уреди, каквито са термометрите, лакове и бояджийски материали; домакински препарати и химикали; мастила и замърсени опаковки; фармацевтични продукти и лекарства с изтекъл срок на годност.
Опасни отпадъци от домакинствата могат да се приемат за обезвреждане от компанията по всяко време след предварителна заявка на телефон 0700 11 75.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)