Ситуацията по границата ни с Турция е спокойна. Това увери министърът на отбраната Николай Ненчев. Той заедно с представители на Реформаторския блок участваха в церемония по случай 121-годишнина от смъртта на Стефан Стамболов. Пред паметника на великия българин в градинката Кристал беше отслужена панихида.
Николай Ненчев - министър на отбраната: Вие знаете, че увеличихме присъствието на военнослужещи в района на турската граница. Спокойно е, няма засилен приток на хора. Правим всичко, което е по силите ни и в същото време имаме готовност да изпратим допълнително подразделение, ако това се налага. Но не се налага към този момент. На българо-турската граница е спокойно, нямам информация за движение, включително и вътре в страната, в Турция на повишен приток на мигранти.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите