Жители на Свищов се оплакаха, че късно снощи крайдунавският град отново е бил обгазен. Причина за замърсяването е тлеещото сметище, което се запали преди дни и огънят обхвана над 50 декара от него.
Около 22:00 часа в града се е усещала гъста и силно задушлива миризма.
Кметът на Свищов заяви за "По света и у нас", че след получения сигнал на място веднага са изпратени 9 автомобила на пожарната и Кризисния център, както и водоноски, които са започнали обливания на сметището.
От екоинспекцията в града са направили измервания, които са отчели, че няма замърсяване на въздуха.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°