Няма ешерихия коли във водата в Перник, показват окончателните резултати от пробите.
"Всички 16 пункта, от които взимаме проби, включително двата, които даваха отклонения, отговарят на изискванията и няма ешерихия коли", съобщи за БНТ д-р Ангел Кунчев - главен държавен здравен инспектор.
Все още периодично пред лекарските кабинети има пациенти с оплаквания като повръщане и температура.
"Сега е сезонът на вирусите и не можем да твърдим, че водата има отношение към тези оплаквания. Няма основания за безпокойство", каза още д-р Кунчев.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец