ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Откриха учебната година в Православния център в Благоевград

bnt avatar logo от Репортер: Десислава Велкова, Оператор: Димитър Балджиев
A+ A-
Чете се за: 00:42 мин.
У нас

Преподаватели и сътрудници към Православният информационен център в Благоевград дадоха начало на учебните занятия. Откриването на учебната година започна с водосвет, отслужен от Негово Високопреосвещенство Неврокопския митрополит Серафим. Дейността на...

Откриха учебната година в Православния център в Благоевград

Преподаватели и сътрудници към Православният информационен център в Благоевград дадоха начало на учебните занятия. Откриването на учебната година започна с водосвет, отслужен от Негово Високопреосвещенство Неврокопския митрополит Серафим. Дейността на Православният център е насочена основно към деца и подрастващи, но заради големия интерес към организираните курсове, часове се провеждат и с възрастни.

През новата учебна година ще бъдат провеждани курсове по църковна музика, възстановяват се занятията към Неделното училище, желаещите могат да изучават и гръцки език.

“Избрах иконопис, защото ми е интересно и защото обичам да рисувам и гръцки, защото искам да научавам нови езици”, каза Калина Стойчева.

“Всички занимания в Православния информационен център са поети от Неврокопската Света митрополия и няма такси обучение”, поясни Мирела Кючукова – координатор към Православен център – Благоевград.

Неврокопският митрополит Серафим пожела на преподавателите да поддържат интереса на младите хора към дейността на центъра.

“Наистина се надяваме да се привлекат още повече хора, за да може обучителната роля на нашата църква да намира все повече място сред нашето общество”, заяви Негово Високопреосвещенство Неврокопския митрополит Серафим.

Проявяващите интерес към курсовете, организирани от Православния център, могат да се запишат на място до края на месец септември.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?