Централният плаж в Бургас е готов за сезона, за който и тази година ще се грижи Общината. Жителите и гостите на града ще ползват безплатно чадъри и шезлонги.
На крайбрежната ивица има достатъчно съблекални и душове, направени са и подстъпи за хора с увреждания. Осигурени са спасителни и медицински екипи. На плажа ще има и отделни зони за спорт – за волейбол, за плажен тенис и за футбол. Спасителни екипи ще охраняват и плажната ивица в курорта "Слънчев бряг" от първи юни, когато сезонът там официално ще бъде открит.
До 15-и юни ще има три спасителни екипа, а след тази дата към тях ще се присъединят още шест. Това лято там ще има девет спасителни поста.
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят
Задържаха 8 мигранти, укрити в тайник на микробус на българо-гръцката граница
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил