Правителството оттегли Истанбулската конвенция. Това стана по време на днешното редовно заседание на кабинета. Ратификацията на Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жените и домашното насилие се отменя до произнасяне на Конституционния съд, уточни министър-председателят Борисов.
Така както звучи и така правителството я прие, само че след това имаше много тежки реакции и на коалиционния партньор - и на православието, и на мюфтийството. Насадиха се огромни страхове в българския народ. Ние сме правителство, избирано от народа - не веднъж, и ние сме длъжни да се съобразим с това, което народът иска, каза Бойко Борисов.
По думите му сега Конституционният съд ще се произнесе и след като е оттеглена Конвенцията, ще може да се водят дебати. По този начин ще може в спокойна политическа, обществена атмосфера да се претеглят всички доводи по тази тема.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите