Кризисен щаб под ръководството на ВМА е разработил цялостна програма за контрол и противодействие на заразите, идващи от бежанците. На помощ ще се притече и армията, за да коригира потока на мигрантите.
Благодарение на тези мерки опасността в страната ни да се появят отдавна забравени болести ще бъде сведена до минимум, каза началникът на клиниката по инфекциозни болести ВМА проф. Камен Плочев.
За целта специалисти на ВМА участват в контрола на бежанския поток, като на първо ниво преглеждат само хора със симптоматика, която може би е причинена от заразни болести. Симптомите са висока температура, диария, обриви, подути лимфни възли, замъгляване на съзнанието.
Наличието на тези признаци може да се дължат на респираторни болести, хранителни, трансмисивни и покривни инфекции, обясни проф. Плочев.
Вижте цялото интервю в "Денят започва".
Бум тийнейджъри с булимия и анорексия - как родителите да разпознаят болестта
Министър Околийски за Националната детска болница: Звучи като "Белене" в здравеопазването, някакви хора имат интерес да протакат процеса до безкрай
8-месечно бебе и 91-годишна жена бяха транспортирани по въздух до София и Пловдив
Войната между Иран, САЩ и Израел: Тръмп - "Ние сме в много по-силна позиция"
Азербайджан е поредната държава, засегната от ескалацията в Близкия изток