Прокуратурата атакува пред Върховния административен съд решението на Комисията за енергийно и водно регулиране за поскъпване на парното от 7ми април. Според държавното обвинение комисията е нарушила закона, тъй като е мотивирала решението си с по-високата цена на природния газ, която към този момент все още не е била утвърдена от регулатора. По този начин не е спазила принципите за публичност, прозрачност, независимост и безпристрастност, твърдят от прокуратурата.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара