Жители на петричкото село Дрангово днес се събраха на протест заради проблеми с водоснабдяването. По думите им от началото на годината над 10 дни в селото въобще не е имало вода, а през последните дни тя тече по 2-3 часа. За около 40 минути по обяд...
Жители на петричкото село Дрангово днес се събраха на протест заради проблеми с водоснабдяването. По думите им от началото на годината над 10 дни в селото въобще не е имало вода, а през последните дни тя тече по 2-3 часа. За около 40 минути по обяд протестиращите блокираха пътя Петрич-Кулата.
Проблемът с водата в селото съществува повече от 20 години, но тази зима, според протестиращите, е станал нетърпим.
"Никоя зима не е имало такава суша на водата", каза Кирил Митрев и обясни, че пълнят от Петрич, от други села.
От ВиК-Петрич от три дни са въвели режим в част от града и трите села, които се снабдяват с този водопровод - Дрангово,Митиново и Ръждак, за да има вода по няколко часа на ден. В част от местните къщи обаче чешмите отново са сухи.
При протестиращите дойде управителят на Вик – Петрич Илиян Ушев. Той каза, че е започнало изграждането на нов сондаж, от който да бъде подавана вода за селото, но заради ниските температури строителството е спряно.
"При повишаване на температурите то ще бъде възстановено, предполагам до 20-25 дни проблемът в село Дрангово ще бъде решен на 100 процента", обеща той.
Проблеми с водоснабдяването има в още няколко петрички села.
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)