ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шивачки не могат да отидат на работа заради непочистени пътища

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:45 мин.
У нас

От десетина дни 260 работници от шивашко предприятие в силистренското село Руйно не могат да ходят редовно на работа заради непочистените пътища. Те пътуват от 15 населени места. Заради неизпълнените в срок поръчки собствениците ще плащат неустойки по...

Шивачки не могат да отидат на работа заради непочистени пътища

От десетина дни 260 работници от шивашко предприятие в силистренското село Руйно не могат да ходят редовно на работа заради непочистените пътища. Те пътуват от 15 населени места. Заради неизпълнените в срок поръчки собствениците ще плащат неустойки по договорите.

Всеки ден Сибел Мердан пътува от разградското село Завет до Руйно. Заради снегонавяванията шест дни не е била на работа.

Никой не знае като тръгне за работа дали ще стигне до там или ще се наложи да чака с часове наред в снега.Фирмата е най-големият работодател в Силистренско. Но заради неразчистените пътища не може да завърши в срок поръчките си.

Нурхан Мухарем, управител на шивашка фабрика – с. Руйно, община Дулово: Просрочването на всеки срок значи санкция за нас – като вид неустойка за неизпълнение на договора – и тези санкции не са никак малки.

Затова от областната управа в Силистра настояват за повече средства за снегопочистване в районите, където зимите са най-тежки.

Стоян Бонев, областен управител на Силистра: Като приоритет трябва да се направи всичко възможно тия населени места, където дават икономика на нашата област, където има изключително много работещи, да бъдат с приоритет.

Затварянето на пътищата между селата в региона нарушава ежедневието на хората. И ако за учениците ваканциите са добре дошли, то невъзможността да заработиш насъщния е проблем за работещите в откъснатите заради снега населени места.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?