ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шведите "Europe" отново в България

bnt avatar logo от Мартин Николов
A+ A-
Чете се за: 00:39 мин.
У нас

Легендарната рокгрупа „Europe“ се завръща в България. На 16 май идващата година световноизвестните шведи ще излязат пред българските си фенове в София. Това е четвъртото им гостуване у нас, но ще бъде уникално, защото отбелязва важна за бандата годишнина.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Този път концертът на Юръп ще е по-специален, защото с него групата ще отбележи 30-годишнината от излизането на абума „The final countdown“, който в средата на 80-те години на 20-и век взриви телевизионния и радиоефир дори от тази страна на желязната завеса.

Джоуи Темпест, вокалист на "Europe"
"Няма някой, който да не е чувал за "The final countdown". Дори и извън рока, независимо че когато пресечем границата, за да влезем в зоната на популярната музика, нещата стават различни. Защото в тези сфери рокът не е толкова известен. Но онези, които слушат радио, със сигурност са чували "The final countdown"."

Албумът осигурява на "Europe" световната слава. От излизането му през 1986 до днес от него са продадени 23 милиона копия.

Джоуи Темпест, вокалист на "Europe"
"Признанието, което получаваме, е най-голямата награда за нас. Това води до дълголетие за групата и до уважение от рок феновете. Днес подобно положение е много ценно."

За Джоуи Темпест пътешествието "Europe" е духовно преживяване, което музикантите успяват да предадат и на феновете. Българските почитатели отново ще съпреживеят момента на 16 май следващата година, когато и София ще отбележи 30-годишнината от излизането на „The final countdown“.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?